Než začnete stavět vodní postel přečtěte si prosím pečlivě tento návod.
1. |
Na vodní matraci opatrně odšroubujte uzávěr a vytáhněte těsnící zátku tak, aby do matrace mohl proudit vzduch. Potom matraci přemístěte na místo, kde je pokojová teplota a kde Vám matrace nebude překážet při montáži.
|
2. |
Sestavte dle nákresu sokl, do kterého se vsunou vnitřní vzpěry z Osb desek. Sokl umístěte 8 cm od zdi nebo od čela postele. Na sestavený sokl umístěte desky tak, aby ležely kolmo k délce a sokl rovnoměrně přesahovaly.
|
3. |
Vyjměte z ochranného obalu textilní obal, rozložte ho na desky tak, aby jezdce zipu byly u nohou postele. Potom zip úplně rozepněte, oddělte vrchní díl obalu a odložte ho stranou. Do spodního dílu obalu potom vložte molitanové přířezy tak, aby vytvořily rám.
|
4. |
Do takto vytvořeného rámu položte do středu každé poloviny postele podélně jedno vyhřívací těleso nápisem nahoru. Kabely vyhřívacího tělesa prostrčte otvory, které si proříznete v horních rozích spodní části obalu(u čela postele). Uvnitř rámu postele zůstane jen topné těleso a sonda na snímání teploty, mimo rám zůstane ovladač teploty a kabel do zásuvky. Vyhřívací těleso může být uvedeno do provozu až po napuštění postele vodou. Do té doby nesmí být kabel zapojen do zásuvky.
|
5. |
Molitanový rám sešroubujte se spodními deskami pomocí pevné lišty, která je součástí každého přířezu. Umístění šroubu je v liště znatelné po jejím přejetí rukou. Dejte si pozor na to, aby kabely od vyhřívání vedly mezi dvěma lištami rohem rámu. Poté rozbalte bezpečnostní folii. Rozložte ji do vzniklého rámu tak, aby její hrubší strana byla nahoře. Pečlivě ji urovnejte, aby vytvořila v rámu vanu. Boky folie zastrčte mezi molitan a bok textilního obalu.
|
6. |
Nyní přeneste opatrně vodní matrace (matraci) do vzniklé vany tak, aby napouštěcí otvor byl nahoře a v dolní části postele (u nohou). Matrace pečlivě vyrovnejte, aby neměly záhyby a zkontrolujte, aby ležely rovně. K uzávěru si připojte vhodnou hadici a začněte napouštět vlažnou vodu. Pokud máte dvě matrace, tak je napouštějte rovnoměrně cca po 5 minutách.
|
7. |
Každá matrace se plní vodou podle váhy člověka, který na ní bude spát. Když si na naplněnou matraci sedne, musí lehce cítit spodní desku. Aby voda v matraci byla zároveň s hranou molitanových rámu. Pokud desku necítí, je v matraci vody hodně a je nutné ji odpustit.
|
8. |
Do napuštěné matrace nalijte kondicionér. Potom opatrně pomocí ručníku vytlačujte z matrace vzduch. Je nutné několikrát opakovat. Je-li vzduch vytlačen, našroubujte uzávěr a opatrně ho zatlačte do matrace.
|
9. |
Vezměte vrchní část textilního obalu, urovnejte na matraci a zipem obal uzavřete.
|
10. |
Na ovladači vyhřívání si nastavte námi doporučenou teplotu 28°C a zapojte kabel do zásuvky. Teplotu lze dle přání zvýšit nebo snížit. Topení musí být trvale zapnuté na zvolenou teplotu, kterou si ovladač- termostat hlídá a samo ji spíná a vypíná.
Údaj o spotřebě:
Při teplotě 28st.C je sepnuto zhruba 4 hod./1.den. Výkon topení má 230 Watt x 4 hod. = 920 Watt./1.den. Na takto upravenou postel navlékněte prostěradlo, doporučujeme pružné froté, nebo z bavlněného úpletu s výškou boků 21 cm.
|
Pokud jste postupovali podle našeho návodu, postavili jste si vodní postel a nám zbývá jen popřát Vám dobrou noc!
Jednoduchá péče o vodní postel umožnuje každému dodržovat optimální hygienu během celé životnosti postele. Ani po dlouhých letech se postel neproleží, neboť voda se proležet nemůže. Prach, roztoče a jiné alergeny lze účinně odstranit mytím a čištěním matrace běžnými čistícími, neagresivními dezinfekčními prostředky. Textilní obal ve kterém je vodní vak uložen, lze po odepnutí vyprat běžnými pracími prostředky na 60°C. O případném doplnění vody do matrace viz níže.
Odvzdušňování vodní matrace:
Vodní matrace se důkladně odvzdušní po napuštění a znovu po 2 týdnech, kdy se
uvolní vzduch z výplně matrace.
Postup.:-opatrně vytáhněte zašroubovaný ventil směrem nahoru
- odšroubujte víčko,vytáhněte těsnění, nasaďte odvzušňovací pumpičku(není nutností)
- Stlačením rohů a vyhlazením povrchu matrace ručníkem vytlačte vzduch k ventilu a
pumpičkou vysajte
- postup opakujte několikrát,dokud neodstraníte všechny vzduchové bubliny
- nasaďte těsnění a víčko,zašroubujte a pevně utáhněte
- zatlačte ventil zpět do matrace a v této poloze asi po 30 vteřinách víčko znovu pevně
dotáhněte.
Doplnění KONDICIONÉRU(chrání jádro vody před zkažením a ošetřuje vnitřní stranu vinylu)
Doplnění kondicionéru se provádí při napuštění a pak dále v pravidelném ročním intervalu.
Postup je stejný jako u odvzdušňování vodní postele.
Čištění vodní matrace:
Čištění vodní matrace se provádí hadříkem namočeným ve vlažné vodě, případně s malým
přídavkem saponátu. NEPOUŽÍVEJTE ORGANICKÁ ROZPOUŠTĚDLA!!!!!
Dále se ošetřuje vodní jádro VINYLOVÝM ČISTIČEM,který zklidňuje vinylový povrch
matrace a prodlužuje její životnost.
Vypouštění, dopouštění a stěhování vodní matrace
Vodní náplň v matraci se nemění! Může dojít po cca. 2 až 3 letech k odpaření vody v matraci. Kterou jednoduše pomocí konvičky do výpustě matrace znovu přidáte. Cca 10 litrů.
Pouze při stěhování se voda vyčerpá přes vodní čerpadlo
(po domluvě je možno zapůjčit u naší firmy)-nutné,aby se nepoškodila výplň vodní matrace. Při
manipulaci nepoškodit folii.
Matraci po vyčerpání vody, opratrně přeložíme, netrháme, neškubeme !!!abychom neporušili a nepotrhali rouno v matraci. Opatrně ve více lidech s matrací manipulujeme.
Před VYPOUŠTĚNÍM JE NUTNÉ VYPNOUT TOPENÍ MATRACE !
Opravy vodní matrace:
K lepení vodní matrace používejte originální sadu na opravu vodní postele.
Postup.: – osuště a odmastěte poškozené místo
– vystřihněte záplatu s přesahem 1 cm
– natřete poškozené místo i záplatu lepidlem
– záplatu ihned přiložte,přitlačte a podržte pod tlakem 1 min.
– manipulace,příp.plnění je možné po dokonalém vyschnutí lepidla