Zde obdržíte více informací k přednostem a komfortu vodních postelí.
Všeobecně
které si vyráběli z kozích kůží. Je známo, že u francouzkého dvora nalévali do vaků teplou vodu, tak uměli využívat blahodárných účinků na vodním lůžku. Terapeutické učinky principu vodního vaku popsal v roce 1851 lékař William Hooper a v roce 1856 bylo zdokonalené vodní lůžko patentováno v Anglii pro anglické nemocnice, kde na něm léčili pacienty s těžkými popáleninami. Další významné období nastalo v sedmsesátých letech dvacátého století, kdy americký kalifornský student Charles Hall vypracoval na toto téma svoji diplomovou práci, ve které popsal a zhodnotil význam vodního lůžka na zdravý a kvalitní spánek. Od té doby došlo ke zdokonalení systému, použitých materiálů, byla provedena řada výzkumů a výsledkem jsou vodní lůžka v dnešní podobě.
Vaše záda si vodní postel zaslouží
Většina dnešní populace má velmi málo pohybu, trpí nadváhou, má špatné držení těla a proto má menší či větší potíže se zády a tím i s nespavostí. Jednou z možností, jak se s tím vypořádat je zakoupení vodního lůžka. Vodní postel Vám bez absolvování intenzivního tréninku umožní klidný a pevný spánek. Kombinace tepla, správné polohy těla s dokonalým odlehčením páteře a tím uvolněním krevního oběhu je předpokladem ke klidnému a hlubokému spánku. Běžné matrace vyvíjejí tlak na tělo v místech kde je člověk nejtěžší. Člověk vnímá tento tlak jako nepříjemný, stále se převrací a tím i budí. Vodní lůžko je uzpůsobeno tak, že tělo v něm je podloženo rovnovměrně a dochází jen k minimálnímu tlaku. Není proto třeba stálého obracení a spánek je klidný, nepřerušovaný.
Těhotenství a vodní postel
Spánek na vodní posteli přináší těhotným ženám velké ulehčení v těhotenství. Matrace se přizpůsobuje zcela jejich tělu. Tato přednost spolu s přjemným teplem je pro ně skutečným darem.
Hygienické přednosti vodních postelí
Jednoduchá péče o vodní postel umožnuje každému dodržovat optimální hygienu během celé životnosti postele. Ani po dlouhých letech se postel neproleží, neboť voda se proležet nemůže. Prach, roztoče a jiné alergeny lze účinně odstranit mytím a čištěním matrace běžnými čistícími, neagresivními dezinfekčními prostředky. Textilní obal ve kterém je vodní vak uložen, lze po odepnutí vyprat běžnými pracími prostředky na 60°C.